کاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریکایی برای برطرف مشکل سفرهای طولانی

به گزارش وبلاگ ساعت سیاه به نقل از نیواطلس، محققان آزمایشگاه دارپای ارتش آمریکا در کوشش برای یافتن راهی به منظور تنظیم شرایط بدن پس از سفرهای طولانی هستند. آنها به همین منظور ابزاری موسوم به آداپتر را ابداع نموده اند که به وسیله کاشت آن در بدن می توان به افراد یاری کرد تا از بی خوابی و اسهال ناشی از سفرهای هوایی طولانی مدت جلوگیری نمایند.

کاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریکایی برای برطرف مشکل سفرهای طولانی

ایمپلنت مصرفی مذکور به وسیله یک برنامه کنترل می گردد و دارپا میخواهد آن را در بدن سربازان ارتش آمریکا نصب کند. با این کار سربازان یادشده بعد از سفرهای طولانی مدت به نقاط مختلف دنیا توانایی رزمی خود را حفظ خواهند کرد.

اختراع یادشده همچنین به افراد شب کار که باید در شیفت های طولانی کار نمایند نیز یاری می نماید تا هشیاری خود را حفظ نمایند. از این طریق می توان به قهرمانان ورزشی که به سفرهای مختلف می فرایند هم یاری کرد تا آمادگی جسمانی خود را حفظ نمایند و جلوی مشکلاتی همچون خستگی، سوءهاضمه، تحریک پذیری، بی خوابی و خواب آلودگی بیش از حد را بگیرند.

ایمپلنت اداپتر با هک کردن سیستم بیولوژیک بدن به تنظیم سریع تر آن بعد از سفرهای هوایی طولانی مدت یاری می نماید. در نتیجه افراد سریع تر به چرخه خواب طبیعی بازمی گردند و احتمال ایجاد بیماری های ناخواسته در آنها به حداقل می رسد.

هنوز جزئیات فنی بیشتری در خصوص این اختراع جدید یا زمان استفاده عملی از آن اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریکایی برای برطرف مشکل سفرهای طولانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریکایی برای برطرف مشکل سفرهای طولانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید