خبرنگاران نماینده مجلس عراق رای اعتماد به کابینه الزرفی را بعید دانست

به گزارش وبلاگ ساعت سیاه، تهران- خبرنگاران- یک نماینده مجلس عراق رای اعتماد به کابینه عدنان الزرفی نخست وزیر مامور تشکیل دولت را بعید و علت آن را مخالف اغلب گروه های سیاسی تاثیرگذار دانست.

خبرنگاران نماینده مجلس عراق رای اعتماد به کابینه الزرفی را بعید دانست

برهان المعموری به پایگاه خبری المعلومه گفت: الزرفی همچنان با اعتراض از سوی گروههایی مانند ائتلاف فتح، دولت قانون و جریان حکمت روبه روست و این نیروها در داخل مجلس تاثیرگذار هستند.

وی اعلام کرد که شاید کابینه الزرفی به دلیل مخالفت های کنونی در داخل مجلس، تصویب نشود.

المعموری در عین حال گفت که الزرفی قصد عقب نشینی ندارد و به کوشش برای تشکیل کابینه ادامه خواهد داد.

الزرفی نخست وزیر مامور تشکیل دولت با وجود مخالفت های فراکسیون های عمده شیعه در مجلس عراق، روز شنبه برنامه دولت خود را به رییس مجلس ارایه کرد.

برنامه دولت الزرفی که نسخه ای از آن در رسانه های روز گذشته عراق منتشر شد، حول محور مهار ویروس کرونا، تهیه بودجه 2020 و فراهم کردن بستر لازم برای انتخابات زودهنگام در این کشور است.

سازماندهی نیروهای مسلح و حمایت از الحشد الشعبی و نیروهای پیشمرگ به عنوان نیروهای رسمی عراق از دیگر برنامه های دولت الزرفی عنوان شده است.

وی بر انحصار سلاح در دست دولت و خاتمه بخشیدن به حمل سلاح در انظار عمومی و رسیدگی به مطالبات تظاهرکنندگان تاکید نموده است، بدون اینکه در این خصوص جزییات اجرای این برنامه ها را عنوان کند.

الزرفی همچنین بر بازگرداندن آوارگان ناشی از تروریسم به شهر و دیارشان و یاری به اقشار فقیر جامعه، بهبود شرایط مالی به وسیله کاهش هزینه های دولت و حل مسائل بین بغداد و اربیل تاکید نموده است.

نخست وزیر مامور تشکیل دولت عراق در مورد روابط خارجی، خود را ملزم به ایجاد روابط متوازن با همه کشورهای همسایه، منطقه و دنیا نموده و گفته است که کوشش می نماید که عراق محلی برای پیوندها باشد و نه درگیری ها.

الزرفی 27 اسفند گذشته با حکم برهم صالح رئیس جمهوری عراق مکلف به تشکیل دولت انتقالی شد، وی 30 روز مهلت دارد کابینه خود را برای رای اعتماد به مجلس معرفی کند

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نماینده مجلس عراق رای اعتماد به کابینه الزرفی را بعید دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده مجلس عراق رای اعتماد به کابینه الزرفی را بعید دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید