خبرنگاران ارسال 150 نمونه مشکوک به کرونا در لرستان

به گزارش وبلاگ ساعت سیاه، خبرنگاران - خرم آباد -رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا به امروز 150 نمونه مشکوک به کرونا در این استان برای آزمایش به تهران ارسال شده است.

خبرنگاران ارسال 150 نمونه مشکوک به کرونا در لرستان

محمدرضا نیکبخت شامگاه یکشنبه بیان کرد:تا به امروز بیش از 150 نمونه برای آزمایش به تهران ارسال شده و بخش های بیشتری از بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد برای بیماران مبتلا آماده شده است.

وی گفت: هشت نفر در استان مبتلا به بیماری کرونا شناسایی شده که از این تعداد تست کرونای یک کودک نیز مثبت گزارش شده است.

وی با بیان اینکه میزان آلودگی بچه ها به این ویروس به نسبت بزرگسالان کمتر است و شاید به دلیل سطح واکسیناسیون بالا باشد افزود: از مجموع مبتلایان در لرستان، یک زن، 6 مرد و یک نفر کودک هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سن مبتلایان به این ویروس در لرستان 20 تا 22 سال است و یک نفر هم با سن بالای 80 سال مبتلا شده، اکنون حال 7 نفر مبتلای به کرونا در لرستان مناسب است.

نیکبخت افزود: از هشت بیمار مبتلا به کرونای استان یک نفر به دلیل بیماری سرطان فوت کرده است.

وی با بیان اینکه لباس و لوازم پرستاران و تکنسین های اورژانس و کارشناسان تامین شده گفت: توزیع مواد ضدعفونی و ماسک در مراکز بهداشتی و درمانی در حال انجام است.

نیکبخت شرح داد: برای مردم هم مواد ضدعفونی و ماسک در حد امکان در سطح داروخانه های بیمارستان ها و دانشگاه ها توزیع شده، همچنین این اقلام در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری نیز از امروز توزیع شده، بنابراین تمام 155 مرکز بهداشتی درمانی، ژل ضدعفونی، الکل و ماسک دریافت می کنند تا در اختیار مردم قرار دهند.

وی با تاکید بر لزوم موارد بهداشتی از جمله شستشوی دست ها، ضدعفونی وسایل و تجهیزات، خودداری از روبوسی با افراد و حضور در مهمانی ها ادامه داد: : همچنین برگزاری مراسم عزا و عروسی در تالارهای استان ممنوع شده است.

ویروس کرونا که با عنوان رسمی کووید-19 از 12 دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تا به امروز بیش از 80 هزار نفر را مبتلا و جان بیش از 2 هزار نفر را گرفته است.

ویروس کرونا از چین به بیش از 50 کشور سرایت کرده است، ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تا به امروز 593 نفر هستند که 123 نفر ترخیص شده و بهبود یافته و 43 نفر فوت کرده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ارسال 150 نمونه مشکوک به کرونا در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارسال 150 نمونه مشکوک به کرونا در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید